Facebook  Youtube  Instagram

Browar Jedlinka

Browar Jedlinka

Pałac Jedlinka

Pałac Jedlinka

AKTUALNOŚCI

 

Zarząd i pracownicy Resortu Jedlinka.

MOR przy Hotelu Jedlinka***

W dniu 03.08.2021 uruchomiliśmy MOR ( Miejsce obsługi rowerzystów ). MOR znajduje się za hotelem od strony górnego parkingu. W MOR znajduje się wypożyczalnia rowerów górskich oraz elektrycznych, przechowalnia na rowery, mini serwis rowerowy, stacja ładowania rowerów elektrycznych i myjka do rowerów. Wypożyczalnie czynna jest codziennie od 9:00 – 18:00.

Cennik wypożyczalni w załączeniu.

Trasy rowerowej 500-tki już funkcjonują, są oznaczone, mapki do dyspozycji.

1.08. ruszył Rajd Rowerowej 500-tki. Rajd ma formę dość nietypową, bo odbywa się przy pomocy aplikacji. Uczestnicy po pobraniu odpowiedniej aplikacji ruszają na dowolne trasy i rejestruję przejazdy w aplikacji. Osoby, które zaliczyły 5 tras biorą udział w losowaniu nagród. I nagroda ma wartość ok 3000 zł. Trasy należy przejechać w sierpniu.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych już otwarta!

Drodzy goście, z przyjemnością informujemy, że na terenie Resortu Jedlinka powstała stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Przyjeżdżajcie i ładujcie swoje pojazdy - cena jest bardzo atrakcyjna. Dodatkowo informujemy, że prąd do stacji pozyskiwany jest z naszej instalacji fotowoltaicznej.

 

 

Zakochaj się w Polsce - Jedlina Zdrój

 

"Jedlina-Zdrój położona jest w malowniczej dolinie. Jako osada, znana była już w XII wieku. Jej nazwa wywodzi się od rosnących tu wówczas wspaniałych lasów jodłowych. Tutejsze widoki, spokój i mikroklimat sprawiają, że miasto ma wyjątkowy, turystyczno-uzdrowiskowy charakter. Wizyta tu, jest też prawdziwą gratką dla miłośników historii II wojny światowej. Pobyt w Jedlinie-Zdroju warto rozpocząć od zwiedzania Pałacu Jedlinka. Obiekt ten został wybudowany na początku XVII wieku jako barokowy dwór, a w XVIII wieku przebudowano go na styl klasycystyczny. Z miejscem do dziś związane są liczne tajemnice."

 

 W serwisie TVP VOD jest już dostępny odcinek o Jedlinie-Zdrój.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, link poniżej.

 

 https://vod.tvp.pl/video/zakochaj-sie-w-polsce,jedlina-zdroj,52903614


Drodzy goście, informujemy, że aktualnie karmienie oraz spacery alpak i lam w naszej zagrodzie jest możliwe od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-14:00. Zapraszamy do zagrody na karmienie :) Karmienie i spacery są możliwe po wcześniejszej rezerwacji.

Weź alpakę na spacer!

 

Na początek kilka słów o alpakach…

 

Alpaki  w Polsce są nadal jeszcze egzotycznymi zwierzętami. Są one spokrewnione z wielbłądami i lamami – (lamy również będziecie mogli u nas spotkać  ? ) a ich rodzimym miejscem jest Ameryka Południowa. Potrafią dostosować się do każdego klimatu : zarówno do upalnego lata jak i mroźnych zim.

Alpaki są zwierzętami stadnymi. Aby mogły rozwijać się prawidłowo potrzebują towarzystwa innych alpak. Są bardzo łagodnymi i delikatnymi stworzeniami dzięki czemu nawet Ci najmniejsi będą mogli bez strachu podejść do alpaki.  Puchate stworzenia są niezwykle przyjazne i towarzyskie. Nie gryzą ludzi ? – są wręcz bardzo spokojne i nieagresywne, czasem nawet nieśmiałe.

  • Co jedzą alpaki ?

Alpaki żywią się głównie trawą. Posiadają one aż trzy przegrodowy żołądek , a za największy przysmak - czyli marchewkę ,chętnie staną się modelami i będą pozować do zdjęć.

  • Dla kogo spacery z alpakami?

Dla każdego, kto chce nawiązać więzi z przeuroczym futrzakiem i sprawić sobie niezwykłą frajdę. Spacer to najlepsza okazja by pokazać dzieciom jak obchodzić się ze zwierzętami. Podczas  niego  zwierzęta możecie przytulić, pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcia – selfie z przytulonym zwierzakiem może wymagać chwil cierpliwości, ale później pamiątka z takiej wyprawy jest niezapomniana. Spotkanie z alpaką dostarczy Wam pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji, przełamie lęki w kontaktach z otoczeniem, rozwinie zmysły, pobudzi aktywność i pozwoli oderwać się od otaczającej rzeczywistości.

Alpaki są niezwykle miękkie, przyjemne w dotyku i … hipoalergiczne, dlatego nikt nie będzie miał problemów z głaskaniem tych puchatych istot.

  • Jak wygląda spacer z alpakami?

Na początku przedstawimy alpakę , którą zabierzecie na spacer. Powiemy co alpaki lubią, czego nie i na co zwracać uwagę. Spacer trwa ok. 40 min. Spacerujecie po okolicznej łączce pod okiem opiekuna.

  • Czy taki spacer jest bezpieczny?

Tak. Alpaki są bardzo spokojne, dlatego też spokojnie prowadzić je mogą dzieci (oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej). Przed spacerem dostajecie odpowiednią dawkę użytecznej wiedzy. Regulamin dostępny też jest w załączniku.

  • Czy trzeba się wcześniej umawiać?

Tak. Spacery są możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Aby zarezerwować termin prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 512 497 247 lub 74 847 49 00. Zapraszamy również do kontaktu mailowego: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Istnieje również możliwość zakupienia voucherów prezentowych na Spacer z alpakami – w celu zakupienia prosimy o kontakt mailowy.

Poniżej do pobrania cennik wejść oraz regulamin spacerów i wejścia do zagrody.

ZOBACZ TAKŻE: