Facebook  Youtube  Instagram

Browar Jedlinka

Browar Jedlinka

Pałac Jedlinka

Pałac Jedlinka

ATRAKCJE W OKOLICY

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProIda47492fe66

JEDLINA-ZDRÓJ

 

Jedlina-Zdrój położona jest w dolinie rzeki Bystrzycy wśród atrakcyjnych turystycznie pasm Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. To piękna miejscowość uzdrowiskowa, pełna atrakcji, z których szczególnie polecamy:

**Dolnośląski Festiwal Zupy - całodzienna-plenerowa impreza kulinarna z elementami występów zespołów folklorystycznych i ekspozycjami wyrobów ludowych oraz rękodzielniczych. To nie tylko przedsięwzięcie o dużym znaczeniu turystycznym dla regionu, ale również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych oraz pasji. Podczas IX edycji festiwalu w kategorii uczestnicy instytucjonalni I miejsce zdobyła nasza załoga. Najlepszą zupą została „Zupa Pałacowego Lokaja”

**Centrum Sportów Górskich – „Czarodziejska Góra” to pierwszy i jedyny park linowy w okolicach Wałbrzycha. To miejsce, które dostarczy dużej dawki adrenaliny i moc wrażeń. W obrębie parku wyznaczonych jest 5 tras o różnym stopniu trudności, całoroczny tor saneczkowy a zimą stok narciarski.

**Pijalnia wód mineralnych w Jedlinie-Zdrój mieści się na Placu Zdrojowym. Budynek przez wiele lat przez mieszkańców był nazywany „Grzybkiem”. Przez wiele lat nie spełniał swojej funkcji, jednak w 2006 roku zrealizowano kompleksową przebudowę pawilonu.

**Dom Zdrojowy to budynek murowany, zbudowany w 2 połowie XVIII wieku z inicjatywy właścicieli uzdrowiska, rodziny von Seher-Thoss. W latach 1861 – 1961 był wielokrotnie remontowany oraz dokonywano powiększenia budynku. Obecnie jako Dom Zdrojowy wpisany jest do rejestru zabytków.

 

PAŁAC JEDLINKA

 

Pałac Jedlinka to serce posiadłości, na której znajduje się nasz hotel. To miejsce owiane aurą tajemnic, którego ściany doskonale pamiętają czasy wojen śląskich, rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II Wojny Światowej.

Przy Pałacu, w którym mieściło się dowództwo organizacji „Todt” odpowiedzialnej za budowę kompleksu Riese, 20 km od Zamku Książ – niedoszłej kwatery Fuhrera, prezentujemy replikę  pociągu sztabowego Amerika, którym podróżował wódz III Rzeszy; replikę wagonu, w którym zapadały najważniejsze decyzje strategiczne frontów II Wojny Światowej. Jest to rekonstrukcja historyczna, która ma przypominać o tragicznej  historii Europy – ku przestrodze.

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId013a7b843b

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProIdcff19a767f

BROWAR JEDLINKA

 

Obiekt oddalony od hotelu 150 m.

To Browar Restauracyjny, który został otworzyliśmy 100 lat po zamknięciu przypałacowego browaru funkcjonującego pod tym samym adresem. Możemy więc śmiało powiedzieć, że reaktywowaliśmy tradycję warzenia piwa w Jedlinie-Zdroju.

Od dnia otwarcia uwarzyliśmy już kilkanaście rodzajów piwa, które pojawiają się sezonowo w ofercie, na co dzień zaś można skosztować 4 podstawowych piw: Jaśnie Księcia, Marcowej Damy, Czerwonego Barona lub Pszenicznego Pana.

Menu piwne uzupełnia również menu restauracyjne, w którym króluje pizza z pieca opalanego drewnem oraz dania z grilla.

W Browarze można zaaranżować spotkanie z naszym piwowarem, który opowie o procesie produkcji i wspólnie zdegustować wybrane gatunki piwa (oferta dotyczy grup zorganizowanych; szczegóły uzgadniane są indywidualnie).

Browar to również mekka miłośników dobrej zabawy przy muzyce – w każdą drugą sobotę miesiąca organizujemy imprezy z DJ zaś w ostatni weekend września, podczas Oktoberfest, organizujemy imprezę przy muzyce na żywo.

W Browarze organizujemy również imprezy okolicznościowe jak również imprezy firmowe.

 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

 

Jeśli chciałbyś poznać okoliczne trasy rowerowe – a trochę tego jest, począwszy od tras rekreacyjnych po trasy MTB -  a nie dysponujesz własnym rowerem, zapraszamy do naszej wypożyczalni. Do Państwa dyspozycji oddajemy 10 rowerów,  wypożyczamy również kaski ochronne. Wypożyczalnia rowerów znajduje się w recepcji Pałacu Jedlinka.

Zapraszamy do rezerwacji: 074/847 49 00.             

Cennik wypożyczenia roweru:

Cały dzień (10 h): 50,00 zł

Pierwsza godzina: 8,00 zł

Każda następna rozpoczęta godzina: 5,00 zł

Kask: 10,00 zł/osoba

 

Na tarasie hotelowym naładujesz również rower elektryczny

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProIdd41671d63f

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId7e6810feb8

ZAMEK KSIĄŻ

 

To największa i najbardziej okazała atrakcja Dolnego Śląska.

Po Malborku i Wawelu, jest to trzeci co do wielkości obiekt zamkowy w Polsce. Początki Książa sięgają XIII wieku; zamek przez wieki był wielokrotnie przebudowywany, podczas II Wojny Światowej był jednym ze strategicznych obiektów dowództwa III Rzeszy.

Dzisiaj Zamek przyciąga malowniczym położeniem w parku krajobrazowym na obrzeżach Wałbrzycha, imponującą barokową Salą Maxymiliana i historycznymi podziemiami z okresu II Wojny Światowej. Niedaleko Zamku znajduje się unikalna Palmiarnia oraz Stado Ogierów.

Odległość od Hotelu Jedlinka – 19 km.

Materiały Zamku Książ w Wałbrzychu

 

PARK AKTYWNOŚCI

 

Park Aktywności „Czarodziejska Góra” to emocje na wysokim poziomie! Znajdujący się przy ul. Poznańskiej park, oferuje 5 tras parku linowego, tor saneczkowy i  wieżę wspinaczkową z trzema stopniami trudności wszystko to w okresie letnim zapewni moc wrażeń i niezapomniane przeżycia.

Zimą, przy parku linowym funkcjonują trasy narciarskie idealne dla rodzin z dziećmi.

Odległość od Hotelu Jedlinka – 2,5 km.

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProIde3667bd4ab

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProIde07fc81bac

WIEŻA WIDOKOWA

 

Wieża widokowa na Górze Borowa. Borowa to najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych, o wysokości 853,3 m n.p.m. Znajdująca się tu wieża widokowa jest ogólnodostępna przez cały rok. Konstrukcja ma wysokość 16,5 m, a podest widokowy umieszczono na wys. 15,3 m. Widoczna panorama Dolnego Śląska.

Z naszego hotelu można dostać się na Borową malowniczą pieszą trasą turystyczną, która zajmuje ok 2,5 h. Można również podjechać samochodem lub autobusem bliżej krótszego podejścia prowadzącego na szczyt.

 

KOMPLEKS RIESE
– Sztolnie Walimskie, Włodarz, Podziemne Miasto Osówka

 

RIESE (Olbrzym) to kryptonim największego i najbardziej tajemniczego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec tworzonego na terenie Gór Sowich w latach 1943-1945. Organizacja TODT projektująca cały obiekt i nadzorująca jego budowę, rezydowała w Pałacu Jedlinka.

Dzisiaj możemy tylko domyślać się, jakie było przeznaczenie Olbrzyma. Na terenie Gór Sowich można aktualnie zwiedzać 3 obiekty składające się z podziemnych korytarzy – Sztolnie Walimskie, Włodarz i Podziemne Miasto Osówka.

Niektóre z obiektów oprócz podziemnych wyrobisk i korytarzy, posiadają również naziemną, militarną infrastrukturę.

Odległość od Hotelu Jedlinka:

Włodarz – 12 km w kierunku Jugowice/Walim

Sztolnie Walimskie – 11,2 km kierunku Jugowice/Walim

Podziemne Miasto Osówka – 11 km w kierunku Głuszyca/Sierpnica
View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId6a1b91438c

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProIdaf8a29a6f9

STARA KOPALNIA W WAŁBRZYCHU

 

Niezwykle cenny zabytek kultury technicznej, największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce mieszcząca się na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego w Wałbrzychu. Na miejscu działa Galeria Sztuki Współczesnej i Centrum Ceramiki Unikatowej z bogatą ofertą zajęć edukacyjnych.

Odległość od Hotelu Jedlinka – 15 km

 

ZAMEK GRODNO

 

Zamek Grodno wybudowany jest na szczycie wzgórza Choina (ok. 450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich i wznosi się nad doliną Bystrzycy Świdnickiej. Jest on jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku. Na wzgórzu znajduje się rezerwat krajobrazowy „Góra Choina”.

Odległość od Hotelu Jedlinka - 9 km w kierunku Świdnicy

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId04d76bd497

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId8d7471a001

JEZIORO BYSTRZYCKIE

 

Jezioro Bystrzyckie (zwane również Lubachowskim) powstało na pocz. XX w. jako element infrastruktury przeciwpowodziowej. Zostało utworzone poprzez budowę zapory, która dzisiaj stanowi dużą atrakcję turystyczną. Nad Jeziorem znajduje się kąpielisko. W 2019 roku gmina Walim wybudowała również kładkę, która malowniczo oświetlona w nocy, jest miejscem romantycznych spacerów

Odległość od Hotelu Jedlinka - 10 km w kierunku Świdnicy

 

GÓRY KAMIENNE I SZCZYT WALIGÓRA

 

Góry Kamienne to pasmo górskie położone w Sudetach Środkowych wzdłuż granicy polsko – czeskiej, na południe od Gór Sowich i Wałbrzyskich. Najwyższym szczyt tego pasma jest

Waligóra. Aby zdobyć ten szczyt należy udać się do Andrzejówki (schronisko, miejsce bardzo popularne z uwagi na licznie krzyżujące się tu szlaki turystyczne) i stamtąd dość stromym podejściem wdrapać się na szczyt. Jeśli czas pozwoli warto z Waligóry podejść również na ruiny Zamku Radosno.

Odległość od Hotelu Jedlinka do Andrzejówki – 16 km

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId62188d92a6

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId8db45714fc

PARK KRAJOBRAZOWY GÓR SOWICH

 

Góry Sowie to jedne z najstarszych gór w Sudetach Środkowych. Rozciągają się od Przełęczy Woliborskiej do Jedliny-Zdroju. Najwyższy szczyt – Wielka Sowa – mierzy 1151 m.n.p.m. i to właśnie ten masyw wraz z Kalenicą i Przełęczą Jugowską, stanowi jeden z najchętniej odwiedzanych punktów w Górach Sowich.

Góry Sowie to nie tylko wspaniała i różnorodna przyroda ale również mroczna historia i tajemnice II Wojny Światowej. W masywach górskich, np. we Włodarzu, znajdują się podziemne obiekty należące do kompleksu Riese.

Odległość od Hotelu Jedlinka do Sokolca skąd można stosunkowo szynko zdobyć Wielką Sowę -  17 km

fot.: UMiG Pieszyce

 

PLATFORMA WIDOKOWA NA JAŁOWCU

 

Jałowiec: 751 m n.p.m., wzniesienie w Sudetach Środkowych (Góry Wałbrzyskie, pasmo Gór Czarnych). Jest to to świetny punkt docelowych krótszych wycieczek z Jedliny-Zdrój oraz wygodne miejsce postojowe w trakcie dłuższych eskapad, wyposażone w ławy i stoły.

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId6566779890

 

View the embedded image gallery online at:
https://hoteljedlinka.pl/pl/atrakcje-w-okolicy#sigProId8b0155158d

KOMPLEKS WYCIĄGÓW 
NARCIARSKICH „RZECZKA”

 

To kilka stoków o różnym stopniu zaawansowania – dostępnych również nocą. Funkcjonują tu liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego z możliwością wykupienia kursów narciarstwa zjazdowego u instruktorów z PZN. Miejscowe zaplecze sportowe jest dostosowane również do potrzeb najmłodszych, dla których wydzielono osobne stoki i trasy do snowtubingu, czyli śnieżnego zjazdu na dmuchanym kole.

Odległość od Hotelu Jedlinka – 14 km.